سیستم شمارش خودرو

شمارنده خودرو

در بسیاری از پروژه‌ها به دو دلیل کاهش هزینه و یا عدم امکان پیاده‌سازی سنسورهای پارکینگ برای هر فضای پارک، سیستم شمارش خودرو میتواند جایگزین مناسبی جهت شمارش تعداد ورودی و خروجی کل پارکینگ، طبقات و قسمت‌های مورد نظر باشد.

این سیستم امکان شمارش تعداد خودروها را به صورت یک طرفه و یا دو طرفه دارد و در قسمت‌های مورد نیاز نصب میگردد. این سنسور با تشخیص جهت خودرو، آن خودرو را به عنوان ورودی و یا خروجی ثبت می‌نماید.

فضاهای بیرونی که عموما نصب سنسور برای هر فضای پارک به آسانی صورت نمیپدیرد، از موقعیت‌های مناسب نصب این سیستم‌ شمارش خودرو میباشند.

این سیستم میتواند به عنوان مستقل و یا به عنوان مکمل سنسورهای پارکینگ عمل کند و تمامی المان‌های آن در نرم‌افزار مرکزی به صورت یکپارچه مانیتور و مدیریت میشود.

این سیستم مکمل بسیار خوبی برای سیستم پارکینگ هوشمند میباشد.

demo-attachment-44-Group-582

عملکرد

سنسورهای شمارنده خودرو بالای مسیر ورودی یا خروجی نصب میگردند و با سیستم آلتراسونیک عمل میکنند. این سیستم امکان تشخیص جهت حرکت خودرو را دارد و مهمتر اینکه اشیا و افراد را در شمارش خود محاسبه نمیکند. این سیستم به عنوان یک جایگزین عالی نسبت به لوپ‌های قدیمی (Induction Loops) به کار برده میشود.

مزایا

سیستم شمارنده خودرو یک سیستم مقرون به صرفه با قابلیت شناسایی دقیق ظرفیت میباشد. این سیستم میتواند نرخ ورودی و خروجی پارکینگ را نیز شناسایی کرده و اطلاعات ترافیکی دقیقی در اختیار کارفرما قرار دهد. این سیستم در مکان‌هایی که امکان استفاده از سنسورها برای تک‌تک پارکینگ‌ها فراهم نمیباشد، بسیار کاربردی میباشد.

کیت نصب

سیستم شمارنده دارای یک بدنه استیل ضد زنگ و بسیار قوی میباشد که نصب آن بسیار آسان است. یک ارتباط با منبع تغذیه و یک ارتباط با برد شمارنده تنها نیاز این سیستم برای نصب و راه اندازی میباشد. در صورت نصب این سیستم در محیطی که دمای آن بسیار پایین است، سیستم میتواند به یک هیتر جهت تامین گرمایش سیستم مجهز شود.