اتوماسیون پارکینگ - PMS

سیستم اتوماسیون پارکینگ  و یا Payment Management System،‌ با شناسایی گروه ترددی پرسنل و مراجعین پارکینگ، هزینه نهایی حضور خودرو در پارکینگ را بر اساس جداول زمانی تردد و نرخ‌های تعیین شده برای پارکینگ محاسبه نموده و با روش‌های مختلف قابل پرداخت است.

ورودی‌های پارکینگ میتوانند بر اساس قبض و یا کارت بوده و سیستم ورودی میتواند به صورت خودکار و یا دستی عمل نماید.

سیستم خروج نیز بر اساس نیاز پروژه میتواند مجهز به سیستم‌های متنوعی جهت تسهیل پرداخت مراجعین باشد.

هر کدام از این راهکارها تنها با بررسی شرایط کامل پارکینگ از جمله تعداد مراجعین،‌ تعداد ورودیها و خروجیها،‌ میزان جریان ترافیکی و بستر موجود در هر پارکینگ به صورت مجزا بررسی شده و راهکار منحصر به فرد آن پارکینگ ارائه میگردد.
سیستم پرداخت پارکینگ شرکت اریس

مهمترین مساله در سیستم اتوماسیون پارکینگ، عملکرد پایدار و بدون نقص سیستم میباشد. طراحی نرم‌افزار و دیتابیس میبایست برای عملکرد دایم و بدون توقف طراحی و پیاده‌سازی شده باشند تا از بروز هر نوع اختلال و یا توقف در سیستم جلوگیری شود. این سیستم میبایست با سیستم پارکینگ هوشمند به صورت یکپارچه عمل نماید تا بهترین خروجی از کل سیستم دریافت شود.

demo-attachment-44-Group-582

اجزای اصلی اتوماسیون پارکینگ:

demo-attachment-44-Group-582

نرم‌افزار مدیریت پرداخت پارکینگ اریس

نرم‌افزار مرکزی مدیریت پارکینگ اریس هسته اصلی مدیریت تمامی ترددها به پارکینگ میباشد. این‌ نرم‌افزار تحت وب بوده و قابلیت ارائه دسترسی در سطوح مختلف را دارا میباشد.

کلیه تعاریف مدیریت پرسنل و مراجعین در این قسمت انجام شده و جدول ترددها و تعریف قوانین تردد در این نرم‌افزار تعیین میشوند.

تمامی گزارش‌های مورد نیاز به صورت آنلاین قابل مشاهده بوده و میتوان از مهمترین اتفاقات پارکینگ در لحظه مطلع بود. گزارش‌های کامل‌تر نیز در قسمت گزارش‌های نرم‌افزار قابل دسترسی خواهد بود.

تجمیع پارکینگ‌های مختلف از جمله قابلیت‌های خاص این نرم‌افزار میباشد که مدیریت آنلاین چندین پارکینگ مختلف را به صورت یکجا و مقایسه‌ای برای کاربران فراهم می‌آورد.

اتوماسیون پارکینگ هوشمند
demo-attachment-44-Group-582
اتوماسیون پارکینگ اریس

سیستم ثبت ورودی خودرو

سیستم‌های ثبت ورودی عموما بر اساس صدور قبض کاغذی و یا کارت صورت میپذیرد.

سیستم صدور قبض و یا صدور کارت میتواند به صورت دستی و یا خودکار انجام شوند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. علاوه بر متدهای برنامه‌نویسی و نوع صدور فرمان، مهمترین عامل در سیستم خودکار صدور قبض، کیفیت پرینتر و در سیستم کارتی، کیفیت Card Dispenser یا همان صادرکننده کارت میباشد که در صورت عدم استفاده از برندهای معتبر، این سیستم‌ها بیشتر دچار مشکل در معابر ورودی میگردند.

در هنگام ثبت ورود خودرو، پلاک خودرو نیز به عنوان یک پارمتر بسیار مهم ثبت میگردد تا در هنگام خروج قبض و یا کارت صادر شده با پلاک خودرو تطبیق داده شوند و از هرگونه اشتباه و یا سرقت خودرو توسط سیستم جلوگیری گردد.

این سیستم به صورت آنلاین به سیستم مدیریت مرکزی متصل بوده و در صورت هرگونه تغییر در آن سیستم، تمامی تغییرات بدون هیچ‌گونه تاخیری در سیستم خروج اعمال میگردد.

سیستم صف شکن (هندهلد)

جهت محاسبه سریع هزینه خروجی خودروها و جلوگیری از ایجاد صف‌های طولانی در مسیر خروج، سیستم‌های Handheld و یا صف‌شکن مورد استفاده قرار میگیرند که عموما نرم‌افزار آنها اندروید میباشد و برنامه خروج پارکینگ بر روی آنها نصب میشود و با ارتباط با سیستم بانکی مرتبط، هزینه مرتبط به خودروها و یا موتور سیکلت‌ها پرداخت میشود.

این سیستم‌ها قابلیت خواندن قبض و کارت را به صورت همزمان داشته و علاوه بر مراجعین، کنترل عبور و مرور مشترکین نیز میتواند توسط همین سیستم انجام شود. نرم‌افزار اندروید شرکت اریس قابلیت نمایش تمام اطلاعات خودروهای ورودی و همچنین مشترکین را  در هنگام خروج داراست.

سیستم صف شکن (هندهلد)
اتوماسیون پارکینگ

سیستم ثبت خروجی خودرو

تمامی قوانین تردد خودروها در قسمت خروج اعمال میشود. قوانین مرتبط با مالکان، پرسنل در سطوح مختلف و مراجعین مختلف تماما در قسمت خروج بررسی شده و مجوز خروج صادر میشود.

مهمترین پارامتر در این قسمت، سرعت عملکرد سیستم و سادگی آن میباشد تا از تشکیل صف‌های خروج تا جای ممکن جلوگیری گردد. تطبیق مجوز ورودی با پلاک ثبت شده خودرو و بررسی قوانین مرتبط با هر تردد و اعمال تعرفه مرتبط با آن، در قسمت خروجی انجام میگیرد.